Kitap Cevapları TIKLA
Soru Sor TIKLA

Sporun Faydaları Nelerdir Metni Cevapları (1. Sınıf Türkçe)

Sporun Faydaları Nelerdir metni cevapları ve soruları, Bilim ve Kültür Yayınları 1. sınıf Türkçe kitabı Sayfa 64-65-66 (Sağlık ve Spor Teması)

Sporun Faydaları Nelerdir Metni Cevapları

Sporun Faydaları Nelerdir Metni Cevapları (1. Sınıf Türkçe)

Sporun Faydaları Nelerdir Metni Cevapları (1. Sınıf Türkçe)

Sporun Faydaları Nelerdir Metni Cevapları Sayfa 64

SPORUN FAYDALARI NELERDİR?

Spor ve iyi beslenme, ikisi birlikte, vücudunun en iyi şekilde çalışmasını sağlar. Bu ikisi vücudunu güçlendirir.

Spor yapmak seni rahatlatır ve kendini iyi hissetmeni sağlar. Ayrıca seni karşılaştığın her sorunun üstesinden gelmeye hazır hâle getirir.

Spor yapmak seni hastalıklardan korur. Hastalıklarla mücadele etmene yardımcı olur. Spor yaptıktan sonra eskisi kadar çok hasta olmadığını fark edebilirsin. (…)

Sporun Faydaları Nelerdir Metni Cevapları Sayfa 65

Spor yapınca kendini ne kadar iyi hissettiğine çok şaşıracaksın. Spor yaparak daha rahat ve sakin olursun. Kolay kolay öfkelenmezsin.

Spor yapınca enerji harcarsın. Yeterli enerji harcadığın zaman daha iyi uyursun, uyandığında da kendini daha enerjik hissedersin. Dikkatini daha iyi toplar, daha hızlı düşünür ve kendine daha fazla güven duyarsın.

Bazı insanlar için spor, arkadaşlarla daha sık gezip vakit geçirmenin ve yeni insanları tanımanın bir yoludur. Takım olarak başkalarıyla çalışmayı öğrenmek sadece sporda değil, günlük hayatında da çok işine yarayacak bir beceridir.

Sporun Faydaları Nelerdir Metni Cevapları Sayfa 66

Spor yapmak vücut duruşunu düzeltir, dengeni korumanı sağlar. Cildin daha temiz ve parlak bir görünüm kazanır. Ayrıca hareket yapmak uygun kiloda kalmanın veya gerekiyorsa kilo vermenin de en iyi yoludur.

Araştırmalar erken yaşta spor yapmaya başlayan kişilerin, yaşamları boyunca düzenli spor yapmaya daha yatkın olduklarını göstermiştir.

Cevap: Bu sayfada soru bulunmamaktadır.

***Sporun Faydaları Nelerdir metni cevapları Sayfa (64-65-66) hakkında söylemek istediklerinizi aşağıdaki yorum alanına yazabilir, emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilirsiniz.

Türkçe Ders Kitabı Cevapları
☺️ BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
1
clap
1
confused
1
unlike
0
happy
0
love
0
sad
0
angry

Yorum Yap