Kitap Cevapları TIKLA
Soru Sor TIKLA

Çalışkan Bir İnsanın Ülkesine Faydası Nelerdir?

Çalışkan bir insanın ülkesine faydası nelerdir? Çalışkan insan ülkesine hangi yönlerden fayda sağlar? Çalışkan olmanın faydaları konulu araştırma yazısı.

Çalışkan Bir İnsanın Ülkesine Faydası Nelerdir?

Çalışkan Bir İnsanın Ülkesine Faydası Nelerdir?

Çalışmak insana başarı getirir. Yeryüzünde azimle çalışıp da başarılı olamamış insan yoktur.

Çalışmak sadece insanın kendisine fayda sağlamaz. Bulunduğu toplum da, insanların çalışmasından, çalışkanlıklarından fayda görür. Toplumlar, milletler, ülkeler; onları oluşturan çalışkan insanlar sayesinde ilerler, tüm zorlukları aşarlar.

Çalışkan bir insanın ülkesine faydaları şunlardır:

» Çalışkan insan okulunu başarıyla bitirir. Böylece meslek sahibi olur. O meslekte çalışarak ülkesine hizmet eder.

» Çalışkan insan para kazanır. Çalışıp harcadıkça ülke ekonomisine katkıda bulunmuş olur.

» Çalışkan insanlar üretirler. Ürettiklerinden, ülkesindeki insanlar faydalanır. Böylece o ülke, başka milletlere muhtaç olmaz.

» Çalışkan insan zorlukların üstesinden gelmesini bilir. Sorunlara çözüm bulur. Ülkesinin başına gelen felaketlere çözüm bularak, ülkesindeki insanların daha huzurlu bir hayat yaşamalarını sağlar.

» Çalışkan insanlar azimlidirler. Karşılarına çıkan zorluklardan yılmazlar. Ülkesi tehlikedeyken tehlike geçene kadar yılmadan uğraşırlar.

Ülkeler, sahip oldukları çalışkan insanlar sayesinde gelişirler, huzurlu ve mutlu bir hayat içinde varlıklarını sürdürürler. Çalışkan olursak hem kendimize hem de ülkemize faydamız olur.

*** Çalışkan Bir İnsanın Ülkesine Faydası Nelerdir? konulu araştırma yazısı hakkında söylemek istediklerinizi aşağıdaki yorum alanına yazabilirsiniz.

Türkçe Ders Kitabı Cevapları
☺️ BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
3
clap
1
unlike
1
angry
0
happy
0
love
0
confused
0
sad

2 Yorum

Yorum Yap