Kitap Cevapları TIKLA
Test Çöz TIKLA

Aşağıdaki kutulardan birer öge seçerek kısa bir hikâye oluşturunuz. İsterseniz tipler torbasından birden fazla kişi seçerek ya da yeni kişiler ekleyerek şahıs kadronuzu zenginleştirebilirsiniz. Hikâye taslağınızı öncelikle defterinize yazınız. Gerekli düzeltmelerle taslağınızı geliştirerek aşağıya yazınız. Hikâyenize başlık koymayı unutmayınız.

Aşağıdaki kutulardan birer öge seçerek kısa bir hikâye oluşturunuz. İsterseniz tipler torbasından birden fazla kişi seçerek ya da yeni kişiler ekleyerek şahıs kadronuzu zenginleştirebilirsiniz. Hikâye taslağınızı öncelikle defterinize yazınız. Gerekli düzeltmelerle taslağınızı geliştirerek aşağıya yazınız. Hikâyenize başlık koymayı unutmayınız. ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

Aşağıdaki kutulardan birer öge seçerek kısa bir hikâye oluşturunuz. İsterseniz tipler torbasından birden fazla kişi seçerek ya da yeni kişiler ekleyerek şahıs kadronuzu zenginleştirebilirsiniz. Hikâye taslağınızı öncelikle defterinize yazınız. Gerekli düzeltmelerle taslağınızı geliştirerek aşağıya yazınız. Hikâyenize başlık koymayı unutmayınız.

5. Sınıf Türkçe Kitabı Cevapları Anıttepe Yayınları

Soru: Aşağıdaki kutulardan birer öge seçerek kısa bir hikâye oluşturunuz. İsterseniz tipler torbasından birden fazla kişi seçerek ya da yeni kişiler ekleyerek şahıs kadronuzu zenginleştirebilirsiniz. Hikâye taslağınızı öncelikle defterinize yazınız. Gerekli düzeltmelerle taslağınızı geliştirerek aşağıya yazınız. Hikâyenize başlık koymayı unutmayınız.

Cevap: 

Konu: Doğa ve Canlılarla Dostluk
Tipler: Deniz, Şebnem, Asrın, Eren, Ballıkız, Dost
Yer: Şirinköy, Teperler Ormanı, Gölköy
Zaman: Geçmiş zaman, şimdiki zaman, yaz günü
Düğüm(Serim): Üç çocuğun ormanda kaybolmaları ve ayağı yaralı bir köpekle karşılaşmaları

Yaşlı Güreşçi Metni Cevapları Sayfa 198

BİZİ BALLIKIZ KURTARDI

Geçen gün okula giderken bir de ne göreyim. Bir tane yaşlı başlı kelli felli bir amca bir sokak köpeğine kızıyor, onu dükkanının önünden gitsin diye kovalıyordu. Aklıma hemen Ballıkız geldi. Ballıkız kim miydi? Doğru ya. Siz nerden tanıyacaksınız Ballıkız’ı. Geçen sene kuzenlerim Deniz, Şebnem ve Eren ile köye gitmiştik. Biz tabi yerimizde duramıyorduk. İlla ki gezeceğiz, oyunlar oynayacağız. Derken köyün kambur çocuğu Asrın geldi yanımıza. Asrın kısa boylu, çipil gözlü çirkince ve köy halkı tarafından pek sevilmeyen yaramaz bir çocuktu. Asrın ilerde Tepeler Ormanı diye bir yer olduğunu söyledi bize. O yerde muhteşem meyvalar, muhteşem göl ve muhteşem manzara varmış. Eren anladı hemen Asrın’ın niyetini. Asrın’ın aklına bakmamamızı, ailemizden habersiz uzaklaşmamamızı söyleyip durdu. Şebnem ve ben ise meraktan ölüyorduk.

Evet sevgili okurlarım sonra ne mi oldu? Tabi ki merak galip çıktı. Eren her ne kadar gitmeyelim dese de takıldılar Asrın’ın peşine. Nerdeyse bir saat yürüdüler ormanın içinde. Ama ne yazık ki ne göl ne de muhteşem meyvalar vardı. Kaybolmuşlardı. Korku içinde birbirlerine bakıyorlardı. Birden önlerine bir köpek çıktı. Ne yazık ki köpeğin sağ arka ayağında derin bir yara vardı. Rengi bal gibiydi. Şebnem yaraya aldırış etmeden başını okşadı köpeğin. Köpeğin o kadar hoşuna gitti ki sevilmek. Hemen kafasını eline doğru götürdü Şebnem’in. Şebnem Ballıkız adını verdi köpeğe.

Ballıkız hiç beklemediğimiz bir şekilde yavaşça kalktı topallaya topallaya önümüze geçti. O anda anladık ki aslında bize yol göstermek istiyordu. Onu takip ederek yeniden yolumuzu bulmuştuk. Geriye döndüğümüzde korku içinde kalan ailelelerimiz bizi önce azarladı sonra da sardılar, sevdiler. En çok Eren’in annesi korkmuştu. Asrın’ın ailesi yoktu onu kimse sarmadı ama bizimkiler ona da acıyıp okşadılar başını. Ballıkız bizi kurtarmıştı, o yaz onu bırakmadık. Yarasını iyileştirdik. Hala nenemlerin köyünde yaşıyor. O gün anladım ki küçük bir sevgi bazen büyük iyilikler doğuruyordu.

***5. Sınıf Türkçe Ders Kitabı Cevapları Anıttepe Yayınları Sayfa 197 hakkında söylemek istediklerinizi aşağıdaki yorum alanına yazabilir, emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilirsiniz.

Türkçe Ders Kitabı Cevapları
☺️ BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
happy
0
clap
0
love
0
confused
0
sad
0
unlike
0
angry

Yorum Yap