Kitap Cevapları TIKLA
Test Çöz TIKLA

Aşağıda verilen hikâye ve prospektüsü okuyarak sorulan cevaplayınız.

Aşağıda verilen hikâye ve prospektüsü okuyarak sorulan cevaplayınız. ulaşabilmek ve dersinizi kolayca yapabilmek için aşağıdaki yayınımızı mutlaka inceleyiniz.

4. Sınıf Türkçe Çalışma Kitabı Cevapları MEB Yayınları

4. Sınıf Türkçe Çalışma Kitabı Cevapları MEB Yayınları

Aşağıda verilen hikâye ve prospektüsü okuyarak sorulan cevaplayınız. 

Aşağıda verilen hikâye ve prospektüsü okuyarak sorulan cevaplayınız.

Doktor Şevde Hanım, Furkan’ı muayene etti. Abur cubur yemekten dolayı sindirim sisteminin bozulduğunu söyledi. Beslenmesine dikkat etmesi için Furkan’ı uyardı ve reçete yazdı. Reçetede yazılı olan ilacı almalarını, düzenli kullanırsa kısa sürede iyileşeceğini belirtti.

İLAÇ PROSPEKTUSU

Nedir? Ne için kullanılır? Şişede suyla karıştırılacak olan toz karışım bulunmaktadır. İlaç, çilek ve krema aramalıdır. Sindirim sistemi rahatsızlıklarının önlenmesi ve tedavi edilmesinde, mide gazı, mide ekşimesi tedavisinde kullanılır. Nasıl kullanılır? Şişe üzerindeki işaret çizgisinin yarısına kadar kaynatılıp soğutulmuş su konularak iyice çalkalanır. 5 dakika bekletilir. İşlemin ardından şişe üzerindeki işaret çizgisine kadar su eklenir ve tekrar çalkalanır. Her kullanımdan önce şişe iyice çalkalanmalıdır. Yemeklerden sonra kullanılmalıdır. 3 yaş altındaki çocuklar için uygun değildir. Böbrek ve karaciğer yetmezliği olan kişiler kullanmadan önce doktora danışmalıdır. Olası yan etkiler Deri döküntüsü, kaşıntı, ateş, baş ağrısı, solunum yetmezliği gibi durumlar varsa doktora danışılmalıdır. İlacın saklanması Çocukların ulaşamayacağı yerde ve ambalajında 25 santigrat derece altında en fazla 10 gün saklanmalıdır.

***4. Sınıf Türkçe Çalışma Kitabı Cevapları MEB Yayınları Sayfa 153 hakkında söylemek istediklerinizi aşağıdaki yorum alanına yazabilir, emojileri kullanarak duygularınızı belirtebilirsiniz.

Türkçe Ders Kitabı Cevapları
Bu içeriğe emoji ile tepki ver
0
0
0
0
0
0
0

Yorum Yap