Kitap Cevapları TIKLA
Soru Sor TIKLA

Arkadaşlığın ve Dostluğun Önemi – Konuşma

Arkadaşlık ve dostluk konulu, arkadaşlığın ve dostluğun önemini anlatan bir konuşma örneği.

Arkadaşlığın ve Dostluğu Önemi - Konuşma

Arkadaşlığın ve Dostluğu Önemi – Konuşma

Sevgili arkadaşlar.

Birbirlerine karşı sevgi ve anlayış gösteren kimselerden her birine arkadaş; sevilen, güvenilen, yakın arkadaş, gönüldaş, iyi anlaşılan kimseye de dost denir. Arkadaşlık ve dostluk, duygu yoğunluğuna göre farklı kavramlardır.

Her ne kadar bu iki kavram farklı olsa da ikisine de eşit şekilde önem vermek gerekir. Arkadaşlarımız ve dostlarımız, ailemizden sonra bizim hayatımızda en çok yer alan kişilerdir.

Biz arkadaş ve dostlarımızla sürekli vakit geçiririz. Okulda, sokakta, gezilerde, ders çalışırken, spor yaparken hep birlikteyiz. Yeri gelir hep birlikte eğlenir yeri gelir hep birlikte dertlerimizi paylaşıp, sorunlarımıza çözüm buluruz.

Dostumuz bize her zaman gerçekleri söyler, dürüsttür. İyi günümüzde de kötü günümüzde de yanımızda olur. Kendi çıkarları için bizimle yakınlık kurmaz. Dostlarımızla ne kadar kavga etsek de hemen affederiz. Yaptıklarını hoş görürüz.

Aslında dostluk ve arkadaşlığın önemini uzun uzun anlatmaya gerek yok. Hiç dost ve arkadaşınızın olmadığını düşünün. Etrafınızda birlikte vakit geçirecek, oyun oynayacak, muhabbet edecek kimsenin olmaması bir insan için ne kadar zor olur değil mi?

Dostlarımız ve arkadaşlarımız sadece varlıkları ile bile hayatımızda önemli yer tutarlar. Mutlu bir hayat sürmemizi sağlayan dostlarımız etrafımızda hiç eksik olmasın.

Beni dinlediğiniz için teşekkür ederim.

*** Arkadaşlığın ve dostluğun önemini anlatan konuşma örneği hakkında söylemek istediklerinizi aşağıdaki yorum alanına yazabilirsiniz.

Türkçe Ders Kitabı Cevapları
☺️ BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
196
clap
60
unlike
36
love
35
angry
20
sad
16
happy
16
confused

89 Yorum

Yorum Yap