Türkçe Testleri

Ortaöğretim öğrencilerine yönelik, müfredata uygun olarak hazırlanan interaktif (online) Türkçe testleri.

Ortaöğretim öğrencilerinin hazırlandığı LGS, bursluluk, açık öğretim gibi sınavlara yönelik, müfredata uygun Türkçe sorularının yer aldığı, interaktif (online) olarak çözebileceğiniz, testi bitirdiğinizde puanınızı, konu için başarı oranınızı, doğru ve yanlış cevaplarınızı görebileceğiniz Türkçe testleri, özgün ve kaliteli sorularla hazırlanmıştır.

Bilginizi ölçmeniz, öğrendiğiniz konuları pekiştirebilmeniz, sınıfınız için yazılı sınavlara hazırlanabilmeniz için hazırladığımız, kazanım kavrama sorularından ve çıkmış sorulardan oluşan Türkçe testlerine, aşağıdaki butonlara tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Düşünceyi Geliştirme Yolları Test (1) Kazanım Kavrama Testi

Düşünceyi Geliştirme Yolları Test (2) Çıkmış Sorular

Geçiş ve Bağlantı İfadeleri Test (1) Kazanım Kavrama Testi

Deyimler ve Atasözleri Test (1) Kazanım Kavrama Testi

Deyimler ve Atasözleri Test (2) Çıkmış Sorular

Söz Sanatları Test (1) Kazanım Kavrama Testi

Söz Sanatları Test (2) Çıkmış Sorular

Anlatım Bozuklukları Test (1) Kazanım Kavrama Testi

Anlatım Bozuklukları Test (2) Çıkmış Sorular

Fiilimsiler Test (1) Kazanım Kavrama Testi

Fiilimsiler Test (2) Çıkmış Sorular

*** Diğer testler hazır oldukça eklenecektir.

Sitemizde yer alan Türkçe testleri genel olarak 8. sınıf öğrencilerine yönelik, liselere giriş sınavı (LGS) baz alınarak titizlikle hazırlanmaktadır.

Çözülen her test sonunda, doğru cevaplanmış soru sayısı, testi çözmek için harcanılan zaman, testte kazanılan puan ve soruların baz alındığı kazanımlardaki başarı oranı bilgisi verilmektedir. Ayrıca test sonunda doğru ve yanlış cevaplar görüntülenerek test değerlendirmesi yapılabilir.

Test sonunda öğrencinin başarı oranı,

%50’nin altındaysa, konunun kavranmadığı;

%50 – %75 arasındaysa, konunun kısmen kavrandığı fakat başarı için yeterli olmadığı;

%75 – %95 arasındaysa, konunun tamamen kavrandığı ve başarılı olunduğu;

%95 – %100 arasındaysa mükemmel bir performans gösterdiği anlaşılabilir.

Hazırladığımız Türkçe testlerindeki soru sayıları farklılık gösterebilir. Buna göre her sorunun puan değeri de değişiklik gösterecektir. Her sorunun puan değeri sorunun yanında belirtilmektedir. Testler 100 puan üzerinden değerlendirilmektedir.

Her Türkçe testi için testin konusu, türü, soru başına puan değeri, testin tamamlanması için uygun görülen süre ve soruları hazırlayan bilgisi test başında verilmektedir.

Dilerseniz siz de hazırladığınız Türkçe testlerini bize gönderebilirsiniz. Gönderdiğiniz testler eğer uygun görülürse sizin adınızla yayımlanacaktır. Hazırladığınız testleri turkceodevim@gmail.com adresinden bize iletebilirsiniz.

Başarılar dileriz.

1 Yorum

Yorum Yap