Sevgi Teması Temaya Hazırlanıyorum


6. sınıf MEB Yayınları Türkçe çalışma kitabı cevapları, sayfa 65, Sevgi Teması Temaya Hazırlanıyorum cevaplarını içerikte bulabilirsiniz.


1. SORU

Sevgi kelimesi öncelikle mutluluğu çağrıştırıyor. Sevgi, mutluluk getiren bir duygudur. Sevgi denince aklıma, anne-baba sevgisi, yurt sevgisi, okul sevgisi, Atatürk sevgisi, hayvan sevgisi, kitap sevgisi geliyor.

2. SORU

Her ülke için bayrak, o ülkenin bağımsızlık sembolüdür. Bayraklar, uzun mücadeleler sonunda bağımsızlığın bir sembolü olarak kazanılır. Bizim bayrağımız da bizim bağımsızlığımızı simgelediği için bizim için kutsaldır.

3. SORU

Bir insanın yaşayabilmesi için kalbi ve beyninin olması gereklidir. Diğer organlarımızı kaybettiğimiz zaman bir şekilde belki yaşayabiliriz fakat kalp ve beyin olmadan yaşamamız mümkün değildir.
Milletleri de bir insana benzetirsek, kalp ve beyin olmadan varlıklarını sürdürmeleri mümkün değildir. Atatürk de Türk dilinin önemini vurgulamak için bu sözü söylemiştir. Türk dili, Türk milletinin var olabilmesi için en önemli unsurdur. Eğer Türk dili yok olursa, Türk milleti de varlığını sürdüremez.

4. SORU

Vatan, dil ve bayrak, bir milletin yaşayabilmesi için gerekli olan unsurlardır. Bu unsurlar olmadan bir milletin varlığından söz edilemez. Tabi bunların korunması gereklidir. Bunları korumak için de sevgiye ihtiyaç vardır. Vatanını, dilini, bayrağını sevmek; milletini sevmek, onu koruyup kollamak demektir.


6. Sınıf MEB Yayınları Türkçe Çalışma Kitabı Cevaplarının Tümüne Ulaşmak İçin Tıklayın

İçerik Başlıkları

Bir Cevap Yaz

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!