Okuma Kültürü Teması Temaya Hazırlanıyorum


6. sınıf MEB Yayınları Türkçe çalışma kitabı cevapları, sayfa 9, Okuma Kültürü Teması Temaya Hazırlanıyorum cevaplarını içerikte bulabilirsiniz.


1. SORU

Bilgiye ulaşmak için çeşitli yollar vardır. Eskiden beri bilgiye ulaşmak için kullanılan en iyi yöntem, insanların bildiklerini diğerlerine sözlü ya da yazılı olarak aktarmasıdır. Fakat bilginin aktarılmasında en sağlık yöntem yazıdır.

İnsanlar geçmişten günümüze bildiklerini yazıyla kitap yazarak aktarmışlardır. Biz ihtiyacımız olan bilgiye bu kitaplar sayesinde ulaşabiliriz. Bu kitapları satın alabileceğimiz gibi kütüphanelerden de temin edebiliriz. Kütüphaneler en zengin bilgi kaynaklarıdır.

Tabi günümüzde bilgiye ulaşmanın daha kolay yolları vardır. İlerleyen teknoloji sayesinde radyo, televizyon, internet gibi araçları kullanarak istediğimiz bilgiye anında ulaşabiliyoruz.

2. SORU

Çok okuyan insanlar daha bilgilidirler. Başarıya daha kolay ulaşabilirler. Karşılaştıkları zorlukların üstesinden daha rahat gelebilirler. Daha mutlu ve huzurlu bir hayat yaşarlar. Az okuyan insanların ise bunlara ulaşmaları daha zordur.

3. SORU

Kitaplar, aklımıza gelebilecek her konuda yazılabilirler. Öğrenebildiğimiz her konu, ulaşabildiğimiz her bilgi bizim için yeni bir dünya demektir. Kitaplar sayesinde bu dünyaları keşfedebiliriz. Kitaplar bize bu konuda yol göstericidirler.

4. SORU

Süreli yayınlar, yaşadığımız zamanda olan biteni bize haber verirler. Böylece çevremizde ve dünyadaki yaşamı yakından takip edebilir, hayatımızı elde ettiğimiz bilgiler sayesinde kolaylaştırabiliriz.


6. Sınıf MEB Yayınları Türkçe Çalışma Kitabı Cevaplarının Tümüne Ulaşmak İçin Tıklayın

İçerik Başlıkları

Bir Cevap Yaz

**Yorumun incelendikten sonra yayımlanacak!