Maviş Topum Dinleme Metni Etkinlik Cevapları


3. sınıf Kartopu Yayıncılık Türkçe çalışma kitabı cevapları, sayfa 172-173-174, Maviş Topum Dinleme Metni etkinlik cevaplarını içerikte bulabilirsiniz.


Metni Dinlemek İçin Oynat Tuşuna Basınız


Maviş Topum Dinleme Metni Etkinlik Cevapları

Maviş Topum Dinleme Metni Etkinlik Cevapları

1. ETKİNLİK

2. ETKİNLİK

Basketbol

Tenis

Amerikan Futbolu

Futbol

3. ETKİNLİK

Şiirde ortaya konan sorun, çocukların rahatça oynayabileceği bir alan olmamasıdır. Apartmanlarda komşular rahatsız olacak diye, evde de birşeyler kırılacak diye çocukların oynamasına müsade edilmiyor. Kaldırım ve caddeler çocukların oynaması için müsait değil. Parklar da evlere uzak olabiliyor. Böylece çocukların oyun oynaması bir sorun olabiliyor.

4. ETKİNLİK

Oyunun adı: Simit

Bir duvar kenarına yarım bir daire çizilir. Ebe bu dairenin içinde durur. İlk ebe, sayışmayla seçilir. Ebe derin bir nefes alarak “Simiiiiiiii” diye bağırarak daireden çıkar. Nefesi bi tene kadar birini ebelemek zorundadır. Daire dışında nefesi biterse ebeye zarar vermicek şekilde vurulur. Ebe dairesine girdiğinde ise kimse dokunamaz.

5. ETKİNLİK

Örnektir

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanlığına
Kayseri

Millet Mahallesi Yıldız Sokak 16 numarada ikamet etmekteyim. Mahallemizde çocuklarımızın rahatça oyun oynayabileceği bir park bulunmamaktadır. Çocuklar boş arsalarda tehlike içinde oyun oynamaktadırlar. Bu nedenle mahalle sakinleri olarak mahallemize bir oyun parkı kurulmasını istiyoruz. Bilgilerinize arz ederim.

Adres:
Millet Mah. Yıldız Sok.
Nu: 16  Kocasinan / KAYSERİ

Ahmet Güçlü
İmza


3. Sınıf Kartopu Yayınları Türkçe Çalışma Kitabı Cevaplarının Tümüne Ulaşmak İçin Tıklayın