#EVDEKAL

#EVDEKAL

Dualar ve Namazlar Hakkında Detaylı Bilgiler

Kutsal din İslam içerisinde yer alan dualar ve namazlar, maneviyatımızı besleyen ve güçlendiren, içimize huzur tohumlarını ekip, Yüce Allah’ın bize vermiş olduğu nurdan bir nebze de olsa faydalanabilmemizi nasip eden en güçlü kalkanlardır.

Dualar ve Namazlar Konusu

Sitemizde dualarımızı nasıl olmalıdır? Dua edilirken uyulması gereken adaplar nelerdir? Namaz duaları nelerdir? Namaz kılarken dikkat edilmesi gereken hususlar nelerdir? Ve bunun gibi daha birçok soruyu ele alarak İslamiyet’i daha güzel yaşayabilmemiz hedeflenmiştir.

Duaları Paylaşalım Sevaplarımızı Arttıralım

Paylaşım ve yardımlaşma dini olan İslamiyet, bizlere Kuran’ı Kerim vasıtasıyla topluma, kendimize ve çevremize yararlı birer insan olmamızı emretmiştir. Gönüllerimizdeki sevgi ve aşk için ayrılan yer o kadar geniştir ki istenildiğinde içerisinde tüm dünyayı barındırabilmektedir. Bizler de internetin bizlere sunmuş olduğu dünyaya ulaşabilme fırsatını bu yönde daha faydalı hale getirebilmeyi amaçladık. Sitemiz içerisinde yer alan dualar linkine buradan erişerek en zor anlarımızda bizlere en büyük desteği veren duaları takip edebilirsiniz. Her dua özel ve yücedir. Özellikle de kalpten yapılmış olan duaları, her şeyi görüp işiten Yüce Allah görüp işitir. İstediklerimiz hayırlıysa Allah (c.c) bize elbet en doğru zamanda isteklerimizi kalbimizin temizliği oranında verecektir. Belki bu dünya da belki de diğer dünyada ama muhakkak yapılan her eylemin bir karşılığı alınacağı gibi dualarımızın da karşılığını alacağımızdan asla şüphe etmememiz gerekir.

Namazlar Sırasında ve Sonrasına Etkili Dualar

Bizler kul olarak sıkıştığımız da elbette ki bizleri yaratanımızdan, Yüce Allah (c.c) tan yardım isteyeceğiz. Allah’tan istediğimiz her arzumuz, her duamız muhakkak her şeyi işiten ve bilen Yüce Allah’a ulaşır. Namazlarımızda da kulluk görevimizi yerine getirerek niyetlerimizi, isteklerimizi ve arzularımızı yürekten ve kalben isteyebiliriz. Sadece kötü ve zor anlarımızda yaratanımızı hatırlamak yerine, günün 5 vakti O’nun huzuruna ulaşabilmek, kendimizi anlatıp dua edebilmek inanın huzurların en yücesidir. Ruhumuzun temizlenmesini ve huzura ermesini sağlayan namazlar ile ilgili konular ve aynı zaman da namazlar sırasında ve sonrasında etkili dualar için sizler de namazlar linkimizden ilgili sayfalarımıza ulaşabilirsiniz.

İslamiyet’i Paylaşarak Güçlendirelim

Paylaşıma ve yardımlaşmaya önem veren kutsal dinimiz İslam ile ilgili bilgi paylaşımlarının ve yorumlarının olduğu https://www.kutsaldinislam.com/tum/dualar sitemizde siz değerli kardeşlerimizi de görmek isteriz. İslamiyet’in güzellikleri paylaşıldıkça azla azalmaz ya da bitmez bilakis tam tersi olarak artar, bollaşır ve bereketlenir. Sizler de bizimle aynı fikirdeyseniz değerli yorumlarınızı ve sitemize katkılarınızı bekleriz.

Yorum Yap