Araştırma Konuları

Bilgisayar Oyunlarının Yararları ve Zararları

Bilgisayar oyunlarının yararları ve zararları hakkında yazılmış bir araştırma yazısını içerikte bulabilirsiniz.

Bilgisayar Oyunlarının Yararları ve Zararları

Bilgisayar Oyunlarının Yararları ve Zararları

BİLGİSAYAR OYUNLARININ YARARLARI VE ZARARLARI

Hepimizin gün içerisinde yapması gereken aktiviteler vardır. Okula gitmek, işe gitmek, ders çalışmak, temizlik yapmak, vs. gibi. Yapmak zorunda olduğumuz işler pek eğlenceli olmadığı gibi çokça da vaktimizi alır.

Yaptığımız işlerden arta kalan zamanda da biraz kendimize vakit ayırmak, hoşumuza giden aktivitelerle uğraşmak bizi rahatlatacaktır. Bu aktivitelerin arasında bilgisayar oyunları ilk sıralarda gelmektedir. Sıkıldığımız zamanlarda oynadığımız bilgisayar oyunlarının bizlere faydaları olduğu gibi zararları da vardır.

Hoş vakit geçirmek şüphesiz ki bilgisayar oyunlarının faydalarından biridir. Ayrıca yaratıcılığımızı geliştiren, üretkenliğimizi artıran bilgisayar oyunları da bulunmaktadır. Bilgisayar oyunları odaklanma gücümüzü artırmaktadır. Bu da bize çalışma ve okul hayatımızda başarı sağlar.

Bilgisayar oyunlarının faydaları olduğu gibi zararları da vardır. Örneğin ders çalışmamız gereken zamanda bilgisayar oyunu ile vakit geçirirsek bu bizim eğitim hayatımızı olumsuz etkiler. Bilgisayar başında oyun oynayarak çokça vakit harcamak sosyal hayatımızda ve okul hayatımızda geri kalmamıza sebep olur.

Bilgisayar oyunları ile sürekli meşgul olmak beden sağlığımıza da zarar vermektedir. Örneğin sürekli bilgisayar ekranına bakmak gözlerimizin bozulmasına ve ağrımasına sebep olabileceği gibi, bilgisayar başında oturuş şeklimizden kaynaklı olarak da omuriliğimizde eğilmeler, bozulmalar olabilmektedir. Bilgisayar oyunlarını hoş vakit geçirecek, bunula birlikte zarar vermeyecek kadar oynamak sizin için faydalıdır.